درباره دانشکده

شکل گیری اولیه دانشکده معماری و هنر دانشگاه گیلان در سال ۱۳۶۶با فعالیت گروه معماری در مقطع کاردانی و با ظرفیت ۲۵ دانشجو مقارن گردید. این دوره تا سال ۱۳۷۸ در قالب گروه معماری در زیر مجموعه ی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گیلان به فعالیت خود ادامه داد و در سال ۱۳۷۳ با پشتیبانی علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی موفق به راه اندازی دوره کارشناسی ارشد پیوسته ی معماری با ظرفیت ۲۰ دانشجو در سال گردید؛ همچنین گروه معماری در سال ۱۳۷۶ مبادرت به راه اندازی دوره ی پیوسته کاردانی به کارشناسی ارشد با ظرفیت ۱۵ دانشجو نمود که هردو دوره تا آخر سال ۱۳۷۷ به فعالیت خود ادامه دادند.

در سال ۱۳۷۸ بنا بر سیاست های وزارت علوم دوره ی کارشناسی ارشد پیوسته به فعالیت خود خاتمه داد و اولین دوره کارشناسی معماری با ظرفیت ۳۰ دانشجو در سال کار خود را شروع نمود که هم اکنون با ۳۲۰ دانشجو مشغول به فعالیت می باشد.

گروه معماری از سال ۱۳۷۹ با عنوان دانشکده معماری وهنر از زیر مجموعه دانشکده فنی و مهندسی خارج شده و با هدف راه اندازی رشته های هنر فعالیت مستقل خود را آغاز نمود. دانشکده معماری و هنر با راه اندازی دوره ی مهندسی شهرسازی در سال ۱۳۸۳ با ۱۸ دانشجو، رشته ارتباط تصویری در سال ۱۳۸۴ با ۲۱ دانشجو؛ نوازندگی سازهای ایرانی در سال ۱۳۸۵ با ۲۲ دانشجو و رشته نقاشی در سال ۱۳۸۶ با ۳۰ دانشجو بصورت یک دانشکده ی تمام عیار شکل گرفت.

اکثریت قریب به اتفاق اساتید این دانشکده فارغ التحصیلان دانشگاه های مادر کشور می باشند که بصورت اساتید تمام وقت و حق التدریس مشغول به تدریس می باشند. نتیجه ی زحمات گروه های آموزشی و دانشجویان، دستیابی به درصد قابل توجهی از قبولی دوره های کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه ها و دانشکده های کشور را برای این دانشکده فراهم نموده است.

تماس با ما
013-33690274-8
رشت-بزرگراه خلیج فارس(کیلومتر 5 جاده قزوین)
دانشکده معماری و هنر
به روز رسانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.