گزارش بازدید از شرکت فرآوری و ساخت | پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳:۳۰

به منظور ارتقا سطح یادگیری دانشجویان در درس ارزیابی کار و زمان و با‌ هماهنگی‌های انجام شده توسط دکتر بدری، جمعی از دانشجویان رشته مهندسی صنایع در روز چهارشنبه تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۵، از شرکت فرآوری و ساخت (FS) واقع در شهرک صنعتی رشت بازدید نمودند.

در مسیر بازدید و پیش از رسیدن به شرکت، تاریخچه‌ای از فعالیت‌های شرکت و همچنین هلدینگ عظام، توسط یکی از دانشجویان ارائه گردید و در ادامه دکتر بدری درباره استانداردهای کسب شده توسط شرکت و همچنین نکات قابل توجه و مفید در بازدید صحبت کردند.

بازدید از شرکت فرآوری و ساخت، ساعت۱۰ صبح با حضور بیست نفر از دانشجویان در سالن کنفرانس شرکت آغاز شد. در ابتدا مهندس مساح‌نیا، مسئول امور مدیریت و کنترل پروژه و همچنین مسئول آموزش شرکت، درباره تاریخچه، خط مشی، تأمین‌کنندگان، مشتریان، فرآیند تولید کمک فنر و سایر مسائل عمده شرکت توضیحاتی ارائه نمودند. سپس مهندس موسی‌پور، مسئول امور مهندسی صنایع، با تمرکز ویژه بر مسائل مرتبط با ارزیابی کار و زمان در کارخانه، تعدادی از طرح‌های بهبود در کارخانه را برای دانشجویان تشریح نمودند.

سپس دانشجویان به سمت خط تولید راهنمایی شده و قسمتی از فرآیند تولید و برخی از بهبودهای اعمال‌شده را از نزدیک مشاهده کردند. همچنین مهندس مساح‌نیا درباره نمودارها و علائم موجود درخط تولید توضیحاتی دادند. در ادامه دانشجویان در آزمایشگاه شرکت حضور یافته و با مراحل تست کمک فنر انواع خودروها توسط دستگاه‌های مختلف آشنا شده و پس از آن به اتاق بنچ‌مارک هدایت شدند. در اتاق بنچ‌مارک، نمونه‌ای از قطعات مختلف شرکت فرآوری و ساخت و همچنین سایر شرکت‌های مطرح داخلی و خارجی به نمایش گذاشته و تغییرات اعمال‌شده روی هر قطعه بررسی و ثبت شده بود. در پایان نیز آقای بدرکوهی به نمایندگی از دانشجویان، در دفتر موجود در این بخش چند سطری به یادگار نوشتند.

 

95092405 95092406 95092407

دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

*

 • دومین کنفرانس ملی محاسبات نرم
 • تماس با ما
  01342688447
  رودسر-واجارگاه
  دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان
  به روز رسانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
  تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.