حضرت محمد (ص) :محبوبترين كارها در پيش خدا كاريست كه دوام آن بيشتر است، اگر چه اندك باشد. نهج الفصاحه ص۱۶۷،ح ۷۳
دومین نشست “فرهنگ عمومی ” در دانشگاه گیلان | دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ۰۶:۲۵:۵۹

دومین نشست فرهنگ عمومی با محوریت طلاق و با حضور دکتر رضی رئیس دانشگاه گیلان روز یکشنبه مورخ ۲ دی ماه ۹۷ در اتاق شورای ریاست دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست خانم دکتر کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و عضو هیأت علمی گروه مشاوره، دکتر عذرا زبردست عضو هیأت علمی گروه روانشناسی، دکتر عیسی مقدم عضو هیأت علمی گروه حقوق و دکتر محمدامین کنعانی، دکتر مهدی رحمتی و دکتر علی یعقوبی هر سه از اعضای هیأت علمی گروه علوم اجتماعی حضور داشتند، که ابعاد روانشناختی، جامعه شناختی و حقوقی، طلاق را مورد بررسی قرار دادند. بر اساس داده های آماری طلاق یکی از مهمترین آسیب اجتماعی استان گیلان محسوب می شود.

شایان ذکر است در نشست مزبور بر مبنای تبادل نظر؛ ریشه های طلاق دارای ابعاد مختلف( فردی:فقدان مهارت های اساسی زندگی، فقدان آگاهی لازم، ارتباطات فرا زناشویی، کمبود آگاهی های قبل از ازدواج و … اجتماعی:بیکاری، باز اندیشی سنت های اجتماعی، تضعیف ارزشهای اخلاقی، فردیت و تغییر در سبک زندگی و حقوقی:موانع و تعارضات قانونی) تلقی شده است که می توان آن را با سیاست هایی از قبیل آموزش خانواده، مهارت های اساسی زندگی و آموزشی مبتنی بر گفتگو محور تا حدودی تقلیل داد.

دیدگاه ها
در حال حاضر دیدگاهی وجود ندارد.

*

تماس با ما
013-33690521
رشت، بزرگراه خلیج فارس (کیلومتر 5 جاده قزوین)
معاونت فرهنگی و اجتماعی
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.