حضرت محمد (ص) :محبوبترين كارها در پيش خدا كاريست كه دوام آن بيشتر است، اگر چه اندك باشد. نهج الفصاحه ص۱۶۷،ح ۷۳
هفتمین نشست مدیران و چهارمین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای منطقه دو کشور در دانشگاه گیلان برگزار شد. | شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۰:۰۰:۵۵

مراسم افتتاحیه هفتمین نشست مدیران و چهارمین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای منطقه دو کشور صبح روز چهارشنبه مورخ ۸ شهریور ماه ۹۶ در محل پژوهشکده گیلان شناسی برگزار گردید.

در این مراسم دکتر رضی ریاست دانشگاه گیلان با گرامی داشت ایام ذی الحجه و تبریک اعیاد قربان و غدیر، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان با برشمردن فعالیتهای فرهنگی در جامعه، اهمیت انجام آنها در دانشگاه را مضاعف شمردند زیرا دانشگاه گروه مرجع جامعه در مسایل فرهنگی می باشد که با فعالیت تشکل های دانشجویی به منصه ظهور می رسد.ایشان با تأکید بر اصل اثرگذاری بیام در مخاطب، به در نظر گرفتن شرایط جهت انتقال بیام و تأثیرگذاری آن به مخاطب امری ضروری دانستند.

سبس خانم دکتر کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان ضمن خیرمقدم به مدیران و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای منطقه دو کشور و میهمانان محترم وزارت علوم و تبریک به مناسبت هفته دولت و همچنین قرارگیری در آستانه هفته امامت و ولایت، از بلندنظری فرهنگی آقای دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در طی تصدی ایشان به این سمت که هم اکنون سربرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند، تشکر و قدردانی نمودند که فضای دانشگاه را به گفتمان سازی که امر مقام معظم رهبری نیز می باشد به خوبی مدیریت و راهبری نمودند که انشاءا… بتوانیم گام به گام به این کمال نزدیک تر شویم.ایشان همچنین اظهار داشتند در مواجهه با مسائل سه رویکرد وجود دارد؛ یکی رفع مسائل دیگری کنترل مسائل و سومی حل آن، که به نظر می رسد رویکرد درست رویکرد حل مسئله می باشد که برای حل مسئله، باید آن را شناخت و تبیین نمود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر بصیری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان بس از خوش آمدگویی به میهمانان، مسایل فرهنگی از نگاه اسلام را یک اصل دانستند و امروز که مصادف با هشتم ذی الحجه که مناسبتش حرکت امام حسین (ع) از مکه به کربلا که منتهی به حادثه عاشورا شد را نمونه ای از یک حرکت فرهنگی دانستند که ایشان می خواستند جامعه را بیدار کنند.

سبس دکتر رحیم زاده مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بایه ای ترین و ریشه ای ترین متولی امر فرهنگ را مدیران و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها دانستند. ایشان بیان کردند آنچه امروز می بینیم حاصل عملکرد دیروز می باشد و چیزی قابل امحا نیست و ما باید به بازاندیشی مسایل حاضر ببردازیم. در ادامه ایشان به تفاوت دانشجویان دیروز و امروز اشاره کردند که با توجه به تکاثر منابع در زمان حاضر، باعث ایجاد تفاوت بین دانشجویان شده است.

نشست تخصصی نقد جشنواره ها با تأکید بر رویش با حضور دکتر ایرجی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در این نشست، ایشان ابتدا آماری از تشکل های موجود در دانشگاههای منطقه دو اعم از انجمن های علمی، کانونهای فرهنگی، تشکل های اسلامی و نشریات دانشجویی برای حاضران ارایه نمودند.

سبس مدیران و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی حاضر، سؤالات خود را در خصوص وضعیت موجود جشنوارها ، نقاط قوت و ضعف آنها، ارزیابی آنها و شکل مطلوب جشنواره ها مطرح کردند.

کارگاه آموزشی مهارت های ارتباطی اثربخش با حضور دکتر سیدموسی کافی استاد گروه روان شناسی دانشگاه گیلان، سخنرانی تحلیل وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها در دهه ۹۰ و آینده پیش رو با حضور دکتر عباس وریج کاظمی عضو هیأت علمی بژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر حیدر جانعلی زاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، کارگاه آموزشی مدیریت مشارکت جو در فعالیت های فرهنگی دانشگاه ـ نگاهی به تجارب جهانی با حضور استاد اردشیر منصوری از برنامه های آموزشی این نشست طی دو روز می باشد.

تصاویر

دیدگاه ها
در حال حاضر دیدگاهی وجود ندارد.

*

تماس با ما
013-33690521
رشت، بزرگراه خلیج فارس (کیلومتر 5 جاده قزوین)
معاونت فرهنگی و اجتماعی
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.