گزارش هفته پژوهش و فناوری دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی آذر ۱۳۹۷ | شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۲۳:۱۸

گزارش هفته پژوهش و فناوری دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی آذر ۱۳۹۷

به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی از تاریخ ۲۴/۹/۹۷ لغایت ۲۸/۹/۹۷  برنامه هایی در چهار بخش: ۱- همایش علمی-دانشجویی، ۲- چهار سخنرانی علمی، ۳- دو کارگاه آموزشی، ۴- برگزاری نمایشگاه «تازه های کتب علوم ورزشی» و «نشریات علمی دانشکده» انجام شد.

۱-سخنرانی های علمی در دانشکده

چهار سخنرانی علمی در هفته پژوهش و فناوری در روزهای شنبه ۲۴ آذرماه الی چهارشنبه ۲۸ آذرماه در تالار استاد معین دانشكده برگزار گردید.

سخنرانی اول توسط دکتر مریم ابراهیمی استادیار گروه فیزیولوژی ورزشی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه گیلان با موضوع: «چاقی، اختلالات لیپید و فعالیت بدنی»، ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۴ آذرماه بود.

دکتر ابراهیمی دراین سخنرانی به  بررسی نقش چاقی در ایجاد اختلالات لیپید و درمان و مدیریت این اختلالات که با تمرین و رژیم های غذایی  است، پرداختند.

سخنرانی دوم توسط دکتر حمید اراضی دانشیار گروه فیزیولوژی ورزشی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه گیلان با موضوع:  «استروئیدهای آنابولیک-آندروژنیک: شکل ها، الگوها و پیامدهای سوءمصرف در ورزشکاران »  ساعت ۱۲ روز یکشنبه ۲۵ آذرماه بود .

دکتر اراضی  ابتدا به تاریخچه ای از سوء مصرف استروئیدهای آنابولیک-آندروژینک اشاره کرد، سپس در ادامه مباحثی پیرامون مکانیسم های اثرگذاری، شکل ها و الگوهای سوءمصرف این داروها مطرح نمود و در نهایت، عوارض جانبی چندگانه آنها تشریح گردید و ده اثر جانبی به صورت فیلم و تصویر به نمایش درآمد.

سومین سخنرانی توسط دکتر محمدمتقی طلب  عضو هیات علمی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه گیلان با موضوع: «استارت آپ موفق»، ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۲۷ آذرماه بود .

دکتر متقی طلب در مورد استارت آپ های ورزشی، چالش ها و فرصت های لازم در این حوزه مطالب ارزشمندی ارائه نمود و در نهایت راهکارهای عملی برای استفاده از این فرصت ها را بیان نمود.

چهارمین سخنرانی توسط حامد اکبری  بنیانگذار و مدیرعامل استارت تاپ پیگام با موضوع: « معرفی استارت آپ پی گام»، ساعت ۱۲ روز چهارشننبه ۲۸ آذرماه  بود .

آقای اکبری بیان نمود که بیگام ابلیکیشنی در حوزه سلامتی است. به طوریکه با ایجاد انگیزه در حوزه سلامت، کاربران را تشویق به پیاده روی مستمر می کند. کاربر با استفاده از این ابلیکیشن در ازای قدم زدن امتیازهایی را دریافت می کند که قابلیت تبدیل شدن به واحد پول رایج کشور خود را دارد و در نهایت کاربر می تواند از امتیازهای کسب شده جهت خرید در فروشگاههای فیزیکی و اینترنتی طرف قرارداد، استفاده کند.

در پایان جلسات نیز برنامه پرسش و پاسخ از سوی شرکت کنندگان، از سخنرانان جلسه به انجام رسید.

۲- همایش علمی-دانشجویی

همایش علمی – دانشجویی علوم ورزشی با محوریت مقالات علمی و ایده های برتر، دوشنبه ۲۶ آذرماه از ساعت ۹ الی ۱۳ در تالار استاد معین  برگزار شد.

دراین همایش تعداد  ۲۵ مقاله علمی و تعداد ۱۱ مقاله در بخش ایده برتر به ایمیل همایش ارسال گردید. در نهایت از میان مقالات دریافتی در بخش مقالات تعداد ۸ مقاله به عنوان سخنرانی برگزیده شدند  و در بخش ایده برتر تعداد ۳  مقاله به عنوان سخنرانی برگزیده شدند که در روز دوشنبه ۲۶ آذرماه  ۱۱ سخنران  با حضور رئیس دانشکده، معاونین، اساتید و جمع کثیری از دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی در تالار استاد معین دانشكده  به ارائه مطالب و پاسخگویی به پرسش های حضار پرداختند و در پایان به نفرات برگزیده در بخش مقالات و ایده برتر جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

 

۳- کارگاه های آموزشی در دانشکده

دو کارگاه آموزشی در دانشکده برگزار شد.

کارگاه آموزشی کاربرد سیستم آنالیز حرکت در علوم ورزشی

کارگاه آموزشی تحت عنوان « کاربرد سیستم آنالیز حرکت در علوم ورزشی»، ساعت۱۲-۱۰ روز شنبه مورخ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ با تدریس آقای سروش باقری، در تالار استادمعین دانشکده برگزار گردید.

هدف از این کارگاه به کارگیری سیستم های آنالیز حرکتی است که اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار محققین در راستای بهبود عملکرد ورزشکاران ملی و پیشگیری از آسیب، قرار می داد.

این کارگاه  با حضور بسیاری از دانشجویان دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی بصورت رایگان برگزار شد و به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، ارائه گردید.

– کارگاه آموزشی سواد اطلاعاتی  

کارگاه آموزشی تحت عنوان سواد اطلاعاتی ساعت ۱۲-۹ روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۱۳۹۶ با تدریس آقای سدادی و خانم پرستو خان عمویی از مرکز اسناد، مدارک علمی و کتابخانه دانشگاه گیلان در تالار استاد معین دانشكده برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی  به منظور تقویت سواد اطلاعاتی و مهارت های اطلاع یابی دانشجویان دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار شد. هدف از این کارگاه آموزشی، آشنایی هرچه بیشتر با امکانات و منابع اطلاعات کتابخانه های دانشگاه است.

کاربران شرکت کننده در این کارگاه با شیوه های نوین جستجوی مؤثر در پایگاه های اطلاعاتی استنادی از جمله  scopus  و ISI Web Of Knowledge و MathScinet و پایگاههای اطلاعات سامانه Megapaper و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری Ricest و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC آشنا شدند.

این کارگاه نیز با حضور بسیاری از دانشجویان دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی بصورت رایگان برگزار شد و به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، ارائه گردید.

۴-نمایشگاه تازه های کتب علوم ورزشی و نشریات علمی دانشکده

در هفته پژوهش و فناوری در راهروی ورودی تالار دانشکده نمایشگاه کتب تخصصی علوم ورزشی و نشریات علمی دانشکده جهت بازدید دانشجویان از شنبه ۲۴ آذرماه لغایت چهارشنبه ۲۸ آذرماه به نمایش درآمد.

شایان ذکر می باشد؛ در هفته پژوهش و فناوری با هدف تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاهی دکتر حمید اراضی، دانشیار فیزیولوژی ورزشی بعنوان استاد پژوهشگر برتر استانی در گروه علوم انسانی و دکتر رحیم رمضانی نژاد، استاد گروه مدیریت ورزشی بعنوان استاد پژوهشگر برتر دانشگاه و احسان اقبالی، دانشجوی دکتری فیزیولوژی ورزشی و سعید بحیرایی، دانشجوی دکتری آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی بعنوان دانشجویان پژوهشگر برتر دانشگاه انتخاب شدند. و در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری پژوهشگران برتر دانشگاه گیلان در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی از نامبردگان تقدیر بعمل آمد.

روابط عمومی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

*

تماس با ما
013-33690274-8
رشت-بزرگراه خلیج فارس(کیلومتر 5 جاده قزوین)
دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی
به روز رسانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.