امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و دانشگاه آتیرائو قزاقستان | دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۲:۳۹

در راستای گسترش همکاریهای علمی بین المللی، دانشگاه گیلان میزبان هیأتی بلند پایه از دانشگاه آتیرائو قزاقستان متشکل از قائم مقام رییس دانشگاه، مدیر امور برنامه ریزی و رییس دانشکده کشاورزی این دانشگاه بود.

طی این نشست طرفین بر لزوم همکاری های دو جانبه بین دانشگاه گیلان و دانشگاه آتیرائو که هردو عضو اتحادیه کشورهای حاشیه دریای خزر هستند تاکید کردند.

دکتر احمد رضی رییس دانشگاه گیلان در این نشست گفت: با توجه به این که یکی از سیاست های اولویت دار دانشگاه گیلان گسترش فعالیت های علمی بین المللی  با کشورهای مختلف و از جمله کشورهای حاشیه دریای خزر است، این دانشگاه آماده است تا در خصوص همکاری در زمینه مسایل علمی و تحقیقاتی با دانشگاه آتیرائو همکاری متقابل داشته باشند.

در ادامه نشست دکتر آیگریم شکیب کوا قائم مقام رییس دانشگاه آتیرائو قزاقستان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران به معرفی دانشگاه آتیرائو و پتانسیل های علمی آن پرداخت و ابراز امیدواری کرد که دو دانشگاه بتوانند در حوزه های مختلف از جمله طرح های تحقیقاتی مشترک در حوزه نفت، مسایل اکولوژی، خاکشناسی و کشاورزی، چاپ مقالات حاصل از همکاری های مشترک پژوهشی در مجلات معتبر دو دانشگاه،راه اندازی آزمایشگاه تحقیقات خاک، آموزش زبان روسی و راه اندازی پرتال مشترک کشورهای حاشیه دریای خزر همکاری خوبی داشته باشند.

در پایان نشست تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه به امضا رسید. بر اساس این تفاهمنامه که به امضای روسای دو دانشگاه رسیده است مقرر شد طرفین زمینه های لازم در جهت انجام امور پژوهشی، همکاری های علمی آموزشی و سایر زمینه های علمی را فراهم نمایند.

دیدگاه ها
در حال حاضر دیدگاهی وجود ندارد.

*

تماس با ما
013-33690274-8
رشت، بزرگراه خلیج فارس (کیلومتر 5 جاده قزوین)
گروه همکاری های علمی و روابط بین الملل
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.