درباره ما

world-map-icon

اساسا علم، يك مفهوم فراملي است، يعني علم مرز و وطن ندارد. از همين رو لازمه ي تعالي و حيات يك سازمان علمي، داشتن ارتباط مستمر با جهان خارج است تا بتواند با آگاهي يافتن از جديدترين يافته ها در حوزه هاي مختلف فعاليت خود، موفقيت قابل قبولي در رفع نيازهاي داخلي اش به دست آورد. حتي بزرگترين دانشگاههاي دنيا,‌در عين داشتن توانايي ها و پتانسيلهاي مختلف،‌نمي توانند بدون ايجاد ارتباط با جهان خارج جهت روزآمد كردن اطلاعات خود، جايگاه علمي و بين المللي شايسته اي پيدا كنند. لذا اهميت دفتر روابط بين الملل در اين راستا بيشتر مشخص مي شود.

وظيفه ي اصلي دفتر روابط بين الملل، سياستگذاري و تمهيد مقدمات لازم جهت روزآمد كردن علوم و فنون اساتيد و دانشجويان دانشگاه در سايه ي تقويت ارتباط با جهان خارج است. به عبارت ديگر، روابط بين الملل ضمن هماهنگي با رياست دانشگاه، از طريق انجام مكاتبات و انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهاي همكاري با دانشگاهها و موسسات آموزشي و تحقيقاتي كشورهاي ديگر، واسطه ي ارتباط اساتيد و دانشجويان با آن سوي مرزهاست.

فراهم کردن مقدمات حضور استادان و متخصصان دانشگاه در عرصه‌های مختلف جهانی برای ارایه‌ی یافته‌های خود و کسب اطلاع از یافته‌های دیگر متخصصان و دانشمندان جهان، پیگیری امور مربوط به حضور فعال دانشگاه در اتحادیه‌ها و مجامع بین‌المللی، کمک به معرفی و ترویج فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی و گسترش زبان فارسی در سطح جهان، جذب دانشجویان غیرایرانی در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به صورت بورسیه و غیربورسیه و پشتیبانی از آنها در طول تحصیل در دانشگاه، زمینه سازی جهت استفاده‌ی بهینه از امکانات آموزشی و پژوهشی دیگر دانشگاهها و سازمانهای آموزشی و تحقیقاتی، درآمدزایی برای دانشگاه از طریق انعقاد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های آموزشی و پژوهشی با دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در سراسر جهان، پیگیری مفاد مندرج در تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی از جمله مصوبات اتحادیه‌ی دانشگاههای دولتی کشورهای حاشیه‌ی دریای خزر، انجام تمهیدات لازم برای اعزام کاروانهای ورزشی دانشجویان دانشگاه گیلان به المپیادهای ورزشی برون‌مرزی، تهیه‌ی کاتالوگ و بروشور جامع دانشگاه به زبان انگلیسی، دعوت از متخصصین و دانشمندان برجسته‌ی جهان در حوزه‌های مختلف برای حضور در دانشگاه گیلان جهت بازدید و ارایه‌ی کنفرانس و کارگاههای تخصصی، اعزام دانشجویان ایرانی به دانشگاههای خارجی بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقده، پیگیری و انجام امور مربوط به اعزام دانشجویان زبان و ادبیات روسی دانشگاه گیلان به کشور روسیه و امور مربوط به پذیرش دانشجویان طرف مقابل، از دیگر فعالیتهای دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه است.
لازم به ذکر است هم اکنون ۶۴ دانشجوی غیر ایرانی از کشورهای روسیه، عراق، سوریه، یمن و تاجیکستان در مقطع مختلف تحصیلی در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل می باشند.

تماس با ما
013-33690274-8
رشت، بزرگراه خلیج فارس (کیلومتر 5 جاده قزوین)
گروه همکاری های علمی و روابط بین الملل
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.