همکاری مشترک دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا | یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳:۲۲

مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه گیلان از عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا خبر داد و اظهار داشت که بر اساس این تفاهم نامه که به امضای دو طرف رسیده است امکان اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی با دانشگاه گریفیت در زمینه تغییرات اقلیم و گرم شدن کره زمین فراهم شده است.

دکتر علی بانی گفت:بر اساس این تفاهم نامه می توان در عرصه های دیگر مانند برگزاری کارگاه و تبادل دانشجویان تحصیلات تکمیلی با این دانشگاه فعالیت مشترک داشت ولی اولویت برای انجام پروژه های مرتبط با مسئله تغییرات آب و هوا است.

وی با اشاره به این که دانشگاه گریفیت یکی از مطرح ترین دانشگاه های استرالیا است و دارای یک مرکز منطقه ای است که برنامه های اثر تغییر اقلیم بر محیط را هدایت می کند، مطرح نمود که وجود چنین مرکزی زمینه لازم برای همکاری های علمی را فراهم می کند و اعضای هیات علمی و پژوهشگران علوم محیطی می توانند با تعریف پروژه های مشترک علمی از این فرصت بهره مند شوند.

دکتر بانی در ادامه با اشاره به اتفاقات خوبی که اخیرا در دانشگاه گیلان در خصوص ساختار تشکیلاتی روابط بین الملل افتاده است، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد رشد فعالیت های علمی دانشگاه در عرصه های بین المللی باشیم.

سایت دانشگاه گریفیت: https://www.griffith.edu.au

دیدگاه ها
در حال حاضر دیدگاهی وجود ندارد.

*

تماس با ما
013-33690274-8
رشت، بزرگراه خلیج فارس (کیلومتر 5 جاده قزوین)
گروه همکاری های علمی و روابط بین الملل
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.