درباره پردیس دانشگاهی

 

 

 

 

تاریخچه و هدف تشکیل :

پردیس دانشگاهی دانشگاه گیلان از سال ۱۳۸۷ فعالیت علمی خود را با چهار رشته گرایش  آغاز  نمود و هم اکنون در ۲۶ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. هدف از راه اندازی پردیس دانشگاهی دانشگاه گیلان ارتقای آموزش عالی کشور و پاسخگویی به نیاز فزاینده تحصیلات عالیه به ویژه تحصیلات تکمیلی می باشد. اگر چه افزایش پذیرش دانشجو در سالهای اخیر در کشور رشد قابل توجهی داشته است ولی با این وجود بخش زیادی از علاقمندان تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون کنکور نمی توانند در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرفته شوند. لذا بخشی از این هموطنان با صرف هزینه ها و سختی های زیاد برای ادامه تحصیل به دانشگاه هایی در کشورهای خارجی مراجعه می نمایند. 

راه اندازی دوره های پردیس دانشگاهی توسط چند دانشگاه باعث شده تا ظرفیت جدیدی برای تحصیلات تکمیلی در داخل کشور ایجاد شده و از سوی دیگر با ارتقای استانداردهای آموزشی و پژوهشی و افزایش ظرفیت ، امکان جذب دانشجوی خارجی فراهم گردد .

          

محل استقرار پردیس دانشگاهی

در حال حاضر تشکیلات اصلی پردیس دانشگاهی دانشگاه گیلان در رشت، بلوار حافظ، خیابان ملت، روبروی پارک قدس (پارک شهر)، ساختمان اصلی پردیس  مستقر است. وبصورت موردی برخی از دروسی که نیاز به آزمایشکاه های تخصصی می باشد در سایت اصلی دانشکده ها برگزار می گردد.

                 

استادان پردیس دانشگاهی

تمامی استادانی که در این پردیس دانشگاهی مشغول به تدریس می باشند، از استادان دانشگاه گیلان هستند. به صورت موردی در برخی از دروس از خدمات علمی اساتید دانشگاه های معتبر سراسر کشور استفاده می شود .

مدرک دانش آموختگان پردیس دانشگاهی

 در دانشگاه گیلان چهار دوره آموزشی روزانه، شبانه، پردیس دانشگاهی و آموزش الکترونیک اجرا می شود. مدرک دانش آموختگان پردیس دانشگاهی همچون سایر دانشکده ها و دوره های آموزشی از طرف دانشگاه گیلان صادر گردیده و مدرک تحصیلی متداول دانشگاه و ملی می باشد.

 

تماس با ما
01333321999
رشت - بلوار حافظ - خیایبان ملت
پردیس دانشگاهی دانشگاه گیلان
به روز رسانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.