چهره ماندگار زیست شناسی کشور، عضو افتخاری هیأت علمی دانشگاه گیلان شد | شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۳۳:۴۸

به همت گروه زیست شناسی دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان و بنیاد نخبگان استان گیلان امروز طی مراسمی از پروفسور حسن ابراهیم زاده معبود چهره ماندگار رشته زیست شناسی کشور و برگزیده جایزه علامه طباطبایی با حضور مقامات استانی، اساتید، دانشجویان در سالن شهید کریمی دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان تجلیل به عمل آمد.

دکتر مسعود اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در این مراسم گفت: شناسایی افراد دارای استعداد ، توانمند شدن آنها و چگونگی اثرگذاری آنها، رسالت بنیاد نخبگان است.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان افزود: برگزاری تکریم و تجلیل از نخبگان نیز به عنوان یکی از برنامه ها و رسالت های بنیاد نخبگان است.
دکتر اصفهانی اظهار داشت: هدف بنیاد برای برگزاری مراسم های تجلیل تنها تکریم نیست، بلکه هدف بزرگتری در ذهن داریم، این که نخبگان را به عنوان الگو معرفی کنیم.
وی در رابطه با اهمیت جایگاه نخبگان با بیان فرمایشاتی از رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، من در دفاع از نخبگان تا نفس دارم ذره ای کوتاه نمی آیم که این جمله نشان از عمق توجه رهبری به نیروی انسانی به ویژه نخبگان است.
رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان خاطر نشان کرد: ثروت کشور زیر زمین نیست بلکه در نیروهای برتر صاحب استعداد است.
دکتر حسین روحی رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با بیان این که رشته زیست شناسی از رشته های موفق در مجموعه علوم پایه است، گفت: تلاش های بزرگانی از جمله پروفسور حسن ابراهیم زاده معبود ، موفقیت های این رشته را موجب شده است.
دکتر روحی اظهار امیدواری کرد تا فرهنگ نکوداشت بزرگان علمی کشور که مدت ها در ساختار علمی کشور شکل گرفته، ادامه یابد.
گفتنی است در پایان این مراسم حکم عضو افتخاری هیأت علمی دانشگاه گیلان به پروفسور ابراهیم زاده تقدیم شد.

دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

*

تماس با ما
013-33343630-5
رشت خیابان نامجو. کد پستی: 4193833697
دانشکده علوم پایه
به روز رسانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.