مقررات خوابگاه‌هاي دانشجويي برادران

 بسمه تعالی

مقررات خوابگاه‌هاي دانشجويي برادران

*********

الف: مدت اسكان (از تاريخ شروع به تحصيل):

كارداني، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته                          حداكثر ۴ نيمسال

كارشناسي پيوسته و دكتراي تخصصي                                                       حداكثر ۸ نيمسال

كارشناسي ارشد پيوسته و دامپزشكي                                                      حداكثر ۱۲ نيمسال

 

تبصره ۱: مجوز اقامت دانشجو در صورت محرز شدن عدم صلاحيت وي براي ادامه سكونت در خوابگاه در هر مقطع زماني مي‌تواند لغو گردد و تشخيص عدم صلاحيت به عهده كميته انضباطي يا معاون دانشجويي دانشگاه است.

تبصره ۲: دانشجو بعد از اخذ مجوز سكونت در خوابگاه، حداكثر به مدت ۲۰ روز از شروع ترم مهلت انصراف از خوابگاه و تخليه آن را دارد. در غير اينصورت موظف به پرداخت اجاره بهاء كل ترم خواهد بود.

تبصره ۳ : اگر دانشجويي در موعد مقرر خوابگاه را تخليه ننمايد معاونت دانشجويي رأساً مي‌تواند نسبت به تخليه اتاق دانشجو اقدام نمايد.

تبصره ۴ : معاون دانشجويي مي‌تواند در صورت كمبود امكانات، حداكثر مدت استفاده از خوابگاه را كاهش دهد.

تبصره ۵ : دانشجویان محترم به اطلاعیه هایی که از سوی اداره خوابگاه در سامانه های مربوط به معاونت امور دانشجویی و دانشگاه صادر می شود توجه فرمایند.

ب : مقررات پرداخت هزينه خوابگاه :

 1. طبق مقررات صندوق رفاه دانشجويان، دانشجو موظف است اجاره بهاء خوابگاه را بصورت نقدي و در ابتداي هر نيمسال تحصيلي در تاریخی که توسط اداره اعلام می شود پرداخت نمايد. در غيراينصورت جهت استفاده از تسهيلات صندوق رفاه از جمله وام تحصيلي، خوابگاه، ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال آینده محروم مي‌شود.

تبصره ۱ : دانشجويان محترم تحت پوشش كميته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزيستي مي‌توانند اجاره بهاء خوابگاه خود را در پايان تحصيل و بصورت اقساط پرداخت نمايند، اين عزيزان به مسؤول خوابگاه خود مراجعه نمايند.

 1. مبلغ اجاره بهاء خوابگاه توسط صندوق رفاه دانشجويان تعيين مي‌شود.
 2. واريز نقدي اجاره بهاء خوابگاه در ابتداي هر نيمسال تا موعد مقرر که از سوی اداره خوابگاه در هر سال اعلام خواهد شد.

 

ج : مقررات اسكان:

 1. خوابگاه قسمتي از محوطه دانشگاه محسوب مي‌شود، دانشجو بايد كليه مقررات دانشگاه و خوابگاهي را رعايت نموده و براي تردد مي‌بايست كارت دانشجويي و كارت سكونت خود را همراه داشته و به نگهباني درب ورودي يا مسئول خوابگاه ارائه نمايد.
 2.   در ابتداي سكونت، اتاق و وسايل موجود در آن واحد صورتجلسه و به دانشجو تحويل داده مي‌شود و در موقع تخليه طبق همان صورتجلسه تحويل گرفته خواهد شد. مسئوليت جبران كسري وسايل اتاق و ايجاد خسارت بعهده دانشجو است.
 3.  دانشجو بعد از انقضاء مهلت اسكان، فارغ‌التحصيلي، حذف ترم، مرخصي تحصيلي، انصراف و اخراج حق استفاده از خوابگاه را ندارد و بايستي بلافاصله با مراجعه به مسؤول خوابگاه نسبت به اخذ برگ تخليه و تحويل خوابگاه اقدام نمايد. در غيراين صورت حتي در صورت عدم حضور در خوابگاه تا تاريخ اخذ برگ تخليه موظف به پرداخت اجاره بهاء خواهد بود.
 4.  دانشجو حق واگذاري اتاق خود به ديگران و جابجايي (حتي در همان خوابگاه) را ندارد و در صورت لزوم با هماهنگی مسئول خوابگاه و ثبت اتاق جدید جابجايي امكان‌پذير است.

 

 

 1.  دانشجو حق نگهداري و استفاده از اموال عمومي خوابگاه در اتاق خود را ندارد.
 2.  تغيير يا تعويض قفل و ساير وسايل اتاق، بدون اجازه كتبي مسئول خوابگاه ممنوع است.
 3.  طبخ غذا و استفاده از پيك‌نيك و بخاري برقي در اتاق ممنوع است. ضمناً طبق مقررات امكان توزيع غذا در خوابگاه‌هاي دانشجويي ميسر نيست و غذا صرفاً در سلف ‌سرويس توزيع مي‌شود.
 4.  دانشجو حق دخالت در رفع اشكالات تأسيساتي اتاق و خوابگاه از قبيل، اشكالات كليد و پريز و انشعابات آب و برق و گاز و امثالهم را ندارد و در صورت مشاهده خرابي، دانشجو موظف است موارد را به مسئول خوابگاه اطلاع داده تا از طريق واحد فني اقدام شود.
 5.  ساعت تردد مجاز در خوابگاه برحسب فصول سال از طرف اداره خوابگاه‌ها اعلام مي‌شود و دانشجو موظف به رعايت آن مي‌باشد (شش ماهه اول سال از ساعت ۶ صبح تا ۲۱ شب و در شش ماهه دوم از ساعت ۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ می باشد.
 6.  از ساعت ۲۳ تا ۶ بامداد سكوت عمومي است و در اين ساعات ساكنين خوابگاه ملزم به رعايت سكوت و آرامش خوابگاه مي‌باشند.
 7.  دانشجو موظف است در طول مدت تعطيلات نوروزي به دلیل عملیات سمپاشی خوابگاه را ترک و در تعطیلات تابستاني نیز اتاق خود را در خوابگاه تخليه و تحويل نمايد
 8.  دانشجویان نبایستی در طول مدت تعطیلات نوروزی و تابستان مواد غذایی و مواد فاسد شدنی را در داخل یخچالها و اتاقها نگهداری نمایند.

تبصره۱ : در صورت وجود برنامه‌هاي آموزشي در طول تابستان، حدود و شرايط آن از سوي معاونت دانشجويي اعلام مي‌شود.

تبصره۲: در طول مدت سال تحصیلی چند بار از جمله تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستان مسئولین خوابگاه مبادرت به سمپاشی و رفع آلودگیها در محوطه ها و خوابگاه ها می نمایند دانشجویان باید دراین ایام خوابگاه را به دلیل مسائل بهداشتی تخلیه و ترک نمایند.

 1. به منظور حفظ نظم و انضباط بهتر و جلوگيري از وقوع پيش‌آمد ناگوار، علاوه بر حضور و غياب شبانه، مسئولين خوابگاه در صورت صلاحديد با مجوز های لازم مي‌توانند در هر زمان به اتاق دانشجو سركشي نمايند و دانشجويان موظفند همكاريهاي لازم را با ایشان بعمل آورند.
 1. مسوولین خوابگاه از وضعیت نظافت اتاق دانشجو نیز بازدید می نمایند و در صورت عدم رعایت بهداشت توسط دانشجو در خوابگاهها منجر به لغو مجوز سکونت وی خواهد شد.
 1. در صورت وجود ظرفيت خالي، ساكنين اتاق حق دارند حداكثر تا دو روز در ایام مقرر شده از سوی اداره خوابگاه دانشجوي منتخب خود را جهت هم‌اتاقي معرفي نمايند در غير اين صورت دانشجوي ديگري توسط مسئول خوابگاه در اتاق اسکان داده خواهد شد.
 2. نگهداري و استعمال سیگار، قليان، مواد مخدر، مشروبات الكلي، مواد روان‌گردان و ساير موارد خلاف قانون، در خوابگاه اكيداً ممنوع می باشد و در صورت مشاهده طبق مقررات (لغو مجوز سکونت و ارجاع به کمیته انضباطی) رفتار خواهد شد.

تبصره : هر يك از ساكنين اتاق و سوئیت موظفند در صورت مشاهده موارد مذكور، بلافاصله به مسئول خوابگاه يا انتظامات اطلاع دهند. در غيراين صورت كليه ساكنين اتاق و سوئیت مقصر شناخته مي‌شوند.

 1.  نگهداري و استفاده از هرگونه فيلم و عکس مبتذل و غيرمجاز درخوابگاه و نصب تصاوير غيرمجاز بر در و ديوار اتاق ممنوع است.
 2. با هر گونه سو استفاده از گوشی های تلفن همراه، فیلم برداری خصوصی از افراد و غیره در داخل خوابگاه به صورت جدی برخورد خواهد شد.
 3. ظاهر شدن با پوشش نامناسب بويژه شلوارك و آستين ركابي در راهروها و فضاهاي عمومي خوابگاه، هنگام تردد به سالن غذاخوری ممنوع است.

 

د.  شرايط ملاقات در خوابگاه برادران:

چنانكه بستگان يا دوستان دانشجو به عنوان مهمان مراجعه نمايند پس از شناسايي و تكميل فرم ورودي، طبق مقررات مي‌توانند با دانشجو ديدار كنند. ساعات ملاقات بنابر تناسب فصل از طرف اداره خوابگاه‌ها تعيين مي‌شود. در هر صورت اقامت شبانه طبق دستورالعمل پذیرش مهمان ممنوع می باشد.

 

ر.  اهم وظايف دانشجو در زمان سكونت در خوابگاه:

 • رعايت نظم، شئونات اسلامي و دانشجويي و مقررات عمومي، اخلاقي و انضباطي خوابگاه.
 • حفاظت از اموال شخصي و اهتمام در حفظ و نگهداري اموال دانشگاه و استفاده صحيح از امكانات خوابگاه.
 • احترام به حقوق ديگران و عدم ايجاد مزاحمت در خوابگاه از قبيل :سروصدا، درگيري، زیاد كردن صداي ضبط، راديو، گوشی های تلفن همراه و نواختن موسيقي و …
 • همكاري نزديك و صميمانه با مسئولان خوابگاه.
 • تأمين لوازم شخصي از جمله، پتو، ملحفه و بالش و تشك و… توسط شخص دانشجو بدلیل رعایت مسائل بهداشتی.
 • نظافت اتاق، رعايت بهداشت فردي و محيط خوابگاه و عدم پرتاب زباله و ساير اشياء به بيرون از خوابگاه،

تذکر مهم: کلیه قوانین و مقررات فوق شامل خوابگاه های غیر دولتی(خود گردان) نیز می گردد.

لطفاً مقررات را بطور كامل بخوانيد، ادعاي عدم اطلاع از مقررات موجب سلب مسئوليت نخواهد شد.

دانلود مقررات خوابگاه برادران

 

اداره خوابگاههای دانشگاه گیلان

 

تماس با ما
013-33690274-8
سازمان مرکزی
معاونت دانشجویی
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.