گزارش خبری اختتامیه ضیافت اندیشه(مرحله ۲) | سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۳:۰۹

اختتامیه مرحله دوم ضیافت اندیشه، عصر روز دوشنبه ۵ شهریور ۹۷ در سالن همایش های آقا سید جلال الدین اشرف در شهرستان آستانه اشرفیه برگزار گردید.
در این کرسی آزاد اندیشی  که با تحت عنوان کارآمدی و ناکارآمدی نظام اسلامی و مدیران آن ها برگزار گردید، کیهان هاشم نیا، استاندار اسبق گیلان با اشاره به آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی، گفت: انتقاد و نارضایتی را نباید دلیل ناکارآمدی انقلاب دانست. چنین برداشتی از انقلاب و دستاوردهای آن ناصحیح است و این جز با آگاهی بخشی و شفافیت امکانپذیر نیست.
در ادامه هریک از اعضای هیات علمی به بیان دلایل موافقت و مخالفت خود درباره ی کارآمدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی پرداختند و سکوت دانشگاه را در شرایط حساس کنونی عدم انجام وظیفه دانستند.
دانشگاهیان، عامل فساد را نه در اصل نظام بلکه در ناکارآمدی مسئولان دانستند و نه تنها شرایط مساعد و اوضاع جهانی بلکه کفایت و پاکدستی مسئولان و مدیران را عامل اصلی در رشد و پیشرفت جامعه خواندند.
در پایان این کرسی آزاد اندیشی، هاشم نیا به جمع بندی نظرات و پیشنهادات شرکت کنندگان پرداخت.و بر ضرورت شکل گیری کرسی های آزاداندیشی در سطح دانشگاه تاکید کرد.

دیدگاه ها
در حال حاضر دیدگاهی وجود ندارد.

*

تماس با ما
01333443889
رشت، تقاطع غیر همسطح انتظام، بلوار شیون فومنی(سلیمانداراب)، جنب مزار میرزاکوچک خان، پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان
آموزش های آزاد
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.