گزارش برگزاری دوره مهارتی دانش افزایی “شاخص های تاثیرگذار در جایگاه دانشگاه در نظام رتبه بندی ملی و بین الملی” | چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۶:۵۰:۳۷

کارگاه دانش افزایی “شاخص های تاثیرگذار در جایگاه دانشگاه در نظام رتبه بندی ملی و بین الملی” صبح روز چهارشنبه ۱۰ بهمن، در تالار دکتر معین دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدای کارگاه دکتر میرحسینی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان، ضمن خیرمقدم به مهمانان و مدعوین جلسه، به چالش های پیش روی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از قبیل توسعه روزافزون مراکز علمی و آموزشی، دوره های آموزش مجازی، توسعه مبتنی بر دانش، جذب سرمایه های فکری، بین المللی سازی دانشگاه  و ارتقاء دانشگاه اشاره نمود  و عنوان نمود که رویارویی با این چالش ها منجر به ایجاد نظام های رتبه بندی میشود. نتایج این رتبه بندی ها در برنامه ریزی هرچه بهتر در دانشگاهها متناسب با نیازهای جامعه مفید واقع خواهد شد.
در ادامه دکتر دهقانی، رییس مرکز استنادی جهان اسلام، به معرفی این مرکز و تشرح حوزه های فعالیت این مرکز پرداخت. وی با اشاره به این مطلب که فعالیت این مرکز از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اعلام نمود که در حال حاضر ۱۸۳ دانشگاه و مرکز آموزشی کشور در رتبه بندی های این مرکز حضور دارند.
وی حوزه های فعالیت مرکز استنادی جهان اسلام را نمایه سازی نشریات علمی و پژوهشی، سامانه ثبت همایش های معتبر علمی کشور، رتبه بندی دانشگاهها و مراکز علمی کشور، استخراج اطلاعات آماری علمی کشورهای اسلامی در حوزه های علمی گوناگون، برگزاری کارگاههای آموزشی و…. اعلام نمود.

سپس دکتر فلاحتی قدیمی فومنی  معاون بین الملل مرکز استادی جهان اسلام، به تشریح جایگاه ایران و نیز دانشگاههای مختلف کشور در حوزه رتبه بندی های بین المللی پرداخت و آمادگی این مرکز را برای ارائه مشاوره در خصوص بهبود جایگاه بین المللی دانشگاه اعلام نمود.

دیدگاه ها
در حال حاضر دیدگاهی وجود ندارد.

*

تماس با ما
01333443889
رشت، تقاطع غیر همسطح انتظام، بلوار شیون فومنی(سلیمانداراب)، جنب مزار میرزاکوچک خان، پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان
آموزش های آزاد
به روز سانی : روابط عمومی دانشگاه گیلان | pr@guilan.ac.ir
تمامی حقوق برای دانشگاه گیلان محفوظ است.