بستن
FA EN AR RU FR CHI

بیانیه دانشگاه گیلان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران

بیانیه دانشگاه گیلان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران


بیانیه دانشگاه گیلان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

فجر 22 بهمن، روزی است که فریاد الله اکبر بر فراز سرزمین ایران طنین انداز شد و با بسط پرچم توحید در این دیار، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دست معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) با هدف بسط عدالت، ترویج آموزه‌های الهی و حفظ کرامت انسانی بنیان نهاده شد.

یوم ا... پیروزی انقلاب اسلامی، نقطه عطفی در تاریخ ایران و جهان است که ضمن قطع شدن دست مستکبران از دامن ملت ایران، نظامی جدید با ندایی جدید به میدان آمد که طنین آرمان هایش امروز از جای جای جهان بگوش می رسد و با بیداری اسلامی ملتهای مسلمان جهان همراه بوده که این خود نشانه ای از پیام انقلاب اسلامی بوده که به قلب تمام آزادی خواهان جهان نفوذ کرده است.

از زمانهای آغازین که مبازه اسلامی در این مملکت شروع شد، دانشگاهیان پا به پای نهضت حرکت کردند و در پیروزی آن نقش و سهم تعیین کننده ای داشتند و هم اکنون نیز در تثبیت و تداوم عزت مندانه نظام جمهوری اسلامی ایران نیز نقشی برجسته ایفا می کنند و از سوی دیگر انقلاب اسلامی برای جامعه علمی و دانشگاههای کشور، منشاء برکات و نوآوری های فراوانی بوده و زمینه های بروز اندیشه های خلاق و خودباوری را فراهم کرده است تا دانشگاهیان با تأسی به آن، با اقتدار علمی ناشی از دستاوردهای علمی و پژوهشی، زمینه اقتدار ملی کشور را تأمین کنند. دانشگاهیان با روحیه عزت مندانه و خودباوری ناشی از آموزه های انقلاب اسلامی نه تنها جایگاه علمی ایران را به ترازهای جهانی ارتقاء دادند، بلکه با تکیه بر دانش بومی، به توسعه علوم دانش بنیان در عرصه های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات به ویژه در عرصه فناوری های نوین سرعتی مضاعف بخشیدند.
اما باید دانست که دشمن از پای ننشسته است و هر روز در لباسی دام های تازه بیشماری را بر سر راه انقلاب می گستراند و ما در شرایطی41 سالگی انقلاب خود را جشن می گیریم که نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر اصول و دفاع از حقوق مسلم ایران، در پی تعامل مثبت با جهان و ایفای نقش سازنده در منطقه و سیاست جهانی است .

زیبنده است تا در روزهای پر خاطره ای که یادآور رنج ها ،شکنجه ها  و شهادت جوانان برای رسیدن به این روز آرمانی و رویایی است بیش از گذشته شکر گذار این پیروزی بزرگ بوده و با حضور گسترده در صحنه های انقلابی همچون یوم الله 22 بهمن ماه ضمن تأیید راه شهیدان و تحکیم دستاوردهای انقلاب با همان روحیه انقلابی پاسدار خون شهیدان و همچون همیشه پشتیبان کشور ، انقلاب و رهبری معظم باشیم.
بزرگداشت پیروزی انقلاب به معنای بزرگداشت همه ارزشها و آرمانهایی است که جوهره انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد. ما دانشگاهیان دانشگاه گیلان همگام با مردم آگاه و بیدار ایران، ضمن حضور حداکثری و مؤثر خود در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه، بر پیوند عمیق خود با آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی تأکید خواهیم کرد.

آدرس کوتاه :