بستن
FA EN

تجمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تجمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تجمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسجد باقرالعلوم (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر هادی بصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان در این مراسم،  سپاه را حافظ  دستاوردهای انقلاب دانست و اقدام خارج از عرف و مغرضانه رییس جمهور آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران را ناشی از استیصال آنان مقابل اراده پولادین فرزندان ایران عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بصیری همچنین اراده ی راسخ مجموعه ی نیروهای سپاه پاسداران را در دفاع از مستضعفان و آزادگان عالم ستود و تصریح کرد : کینه دشمنان سپاه اراده ملت را در دفاع از آرمان‌های انقلاب و حمایت گسترده از فرزندان رشید این سرزمین مستحکم ‌تر خواهد کرد.

سردار محمد عبدالله پو فرمانده سپاه قدس استان هم در این مراسم حمایت صمیمانه  آحاد مردم به ویژه دانشگاهیان، از این نهاد انقلابی را نشانه سرزندگی و پویایی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد : مهمترین هدف و ماموریت سپاه پاسداران دفاع از انقلاب و حفاظت از آرمان‌های امام خمینی رحمت اله علیه و رهبری است که در بستر ولایتمداری، پیوند با آحاد ملت و تاسی از آموزه های والای اسلامی تداوم یافته است.
سردار عبدالله پور با به اشاره تهدیدات ناشی از یاس دنیای استکبار گفت : تمامی نشانه های موجود در تحولات منطقه ایی، حاکی از استحاله استکبار و درماندگی رژیم غاصب اسرائیل است و طولی نخواهد کشید که شر این رژیم جنایتکار از سر مردم مظلوم خاورمیانه به ویژه فلسطین اشغالی کوتاه خواهد شد.

گفتنی است در پایان این مراسم نیز

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه گیلان در محکومیت اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرائت شد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّهٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ »

ما از پیر و مراد خود امام راحل (قدَّسَ اللهُ نَفسَهُ الزَّکیه) آموخته­ایم که اگر روزی دشمن از ما تعریف کرد باید نگران شویم. در هر کشوری نیروهای مسلح تضمین کننده استقلال و امنیت کشورند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تفاوتی معنادار ضامن امنیت و اقتدار و عزت کشور عزیز اسلامی و سپری محکم در مقابل زیاده خواهی مستکبران جهانی است.  پیروزی­های پی در پی فرزندان این ملت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه­های مختلف داخلی و بین المللی همچون خاری در چشم مستکبران عالم بود لذا بر خلاف تمام قواعد بین‌المللی نیروی رسمی نظامی یک کشور را تروریست نامیدند.

این‌گونه رفتارهای غیرمتعارف و خلاف عقلانیت، همانند غریقی است که برای نجات خود به هر خَس و خاشاکی چنگ می­زند و امروز دولت تروریست آمریکاا با یاغی‌گری و قلدرمآبی سعی دارد تا به هر قیمتی خود را از اضمحلال و فروپاشی نجات دهد.

این اقدام نابخردانه و به قول رهبری عظیم الشأن « گربه­رقصانی جدید امریکایی­ها» برآمده از ترس و وحشت محور عبری_عربی_غربی است و جز بدنامی و انزوای جهانی آمریکا و سرعت بخشیدن به زوال رژیم غاصب صهیونیستی آورده‌ای نخواهد داشت زیرا محور مقاومت از امروز لحظه‌ای آرامش برای نظامیان و پایگاه‌های نظامی آمریکائی منطقه غرب آسیا و دولت منحوس صهیونیستی نخواهد گذاشت.

آنان که روزی رویای خاورمیانه جدید در سر داشتند نباید هم در برابر خاورمیانه تغذیه شده از اکسیر مقاومت، که بازیگر اصلی آن رزمندگان سپاه پاسداران بوده­اند، سکوت کنند و به اجبار و از سر استیصال دست به حرکات کوری بزنند که جز محبوبیت بیشتر این بازوی توانمند نظامی در دل ایرانیان و مردم منطقه و تمامی آزادی خواهان جهان، حاصل دیگری ندارد.

همانطور که تحریم سپاه قدس و تروریستی خواندن آن در سال های گذشته، نتیجه ای جز سفرِ چراغ خاموش و پنهانی ترامپ به پایگاه های نظامی اش در عراق نداشت ، تروریست دانستن سپاه پاسدارن نیز نتیجه ای جز فرار چراغ خاموش نیرو های تحت فرماندهی سنتکام از منطقه نخواهد داشت.

اساتید، دانشجویان و آحاد دانشگاهیان در دانشگاه گیلان ضمن محکوم کردن این رفتار احمقانه دولت تروریست آمریکا، خواستار اقدام متقابل و محکم مجلس محترم شورای اسلامی، دولت محترم و قوه قضائیه مقتدر در برابر زورگوئی و حماقت دولت تروریست آمریکا هستند. و آمادگی خود را برای حمایت همه­جانبه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برخواسته از مردم و حامی مستضعفان جهان است اعلام می­دارند. و اعلام می‌نماییم این رفتارهای دیوانه­ وار نمایه‌ای از احتضار قریب الوقوع منطق حاکمیت لیبرال دموکراسی در آمریکاست که موید وعده نوید بخش « وقل جاء الحق وزهق الباطل ان الباطل کان زهوقا » است که با همت رفیع سلحشوران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محقق خواهد شد ان شاءالله