بستن
FA EN

دانشگاه گیلان به شبکه دانشگاه های راه ابریشم پیوست

دانشگاه گیلان به شبکه دانشگاه های راه ابریشم پیوست

با توجه به برگزاری سومین دور همایش بین المللی مطالعات راه ابریشم با عنوان «مردم و محیط زیست در امتداد ابریشم» در دانشگاه گیلان و پیرو نشست رئیس دانشگاه گیلان و دبیر کل شبکه دانشگاههای راه ابریشم در زمان برگزاری این همایش،  دانشگاه گیلان موفق شد به جمع دانشگاههای راه ابریشم بپیوندد.

شبکه دانشگاههای راه ابریشم با هدف توسعه روابط علمی و فرهنگی کشورهای در مسیر راه ابریشم، تحکیم صلح و دوستی و احیای سنت های مشترک ملت های ذیربط در دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک و با حضور 78 دانشگاه از کشورهای مختلف جهان از سال 2015 تشکیل شده است. این مجمع دارای چهار موسسه شامل شبکه اتحادیه روسای دانشگاههای راه ابریشم، انجمن بین المللی راه ابریشم، شبکه اتحادیه دانشجویان دانشگاههای راه ابریشم و ارکستر سمفونی است.

در چارچوب این شبکه دانشجویان دانشگاههای عضو می توانند در رقابت های بین المللی نگارشی WRICOS و عکاسی PHOCOS شرکت کنند که جوایز ارزنده ای برای نفرات برتر در نظر گرفته می شود. فعالیت های علمی این شبکه حمایت از فعالیت های پژوهشی مانند برگزاری همایش ها، انجام پژوهش های مشترک، تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری فستیوال های دانشجویی و ... برشمرد.

با توجه به تحولات علمی و اقتصادی در شرق، اهمیت جاده ابریشم در تحول اقتصادی کشورهای آسیایی و عضویت دانشگاههای برجسته کشورهای اروپایی همچون ایتالیا، اسپانیا، پزتغال، یونان و روسیه در این شبکه، عضویت در این شبکه گام موثری در همکاریهای علمی و دانشگاهای و گسترش مبادلات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و دیگر کشورها در مسیر تاریخی جاده ابریشم می شود.

 

 

آدرس کوتاه :