بستن
FA EN

دانشگاه گیلان میزبان بیست و نهمین اردوی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

دانشگاه گیلان میزبان بیست و نهمین اردوی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

مراسم اختتامیه بیست و نهمین اردوی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با حضور معاون استاندار گیلان و مسئولین دانشگاه های قزوین و گیلان به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد.
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در این مراسم گفت: دانشگاه گیلان با دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین ارتباطات خوبی دارد به ویژه این که این دانشگاه با توجه به ماموریت ویژه اش در فعالیت های برون مرزی آموزش عالی، برای ما مهم است.
دکتر رضی توسعه ارتباطات بین المللی را از سیاست های دانشگاه گیلان عنوان و اظهار داشت: این دانشگاه مسئول دبیرخانه اتحادیه دانشگاه های حاشیه خزر است.
وی با بیان این که در بین کشورهای اروپایی با کشور آلمان و فرانسه بیشترین ارتباط را داریم، خاطر نشان کرد: در بین کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای همسایه ارتباط خوبی با عراق، سوریه، ترکیه داریم، با کشور چین هم ارتباطات خوبی برقرار است.
دکتر ارسلان زارع معاون سیاسی، امنیتی،اجتماعی استاندار گیلان هم در این مراسم گفت: توسعه همکاری های علمی بین المللی در دنیای امروز، یعنی در هزاره سوم به خصوص در حوزه علوم و فناوری شالوده اصلی رشد و توسعه برای تولید علم هر کشور است.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان افزود: توسعه و رشد علم، مهمترین رکن در فرآیند توسعه علمی هر جامعه و کشور به شمار می رود.
وی اظهار داشت: به زعم اینجانب موضوع بین المللی و جهانی شدن با مفهوم عام آن برای دانشگاه ها بیش از آنکه فرصتی اقتصادی برای هر مملکتی باشد، عاملی موثر در عرصه و فرآیند توسعه فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی هر کشور محسوب می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان خاطر نشان کرد: حضور دانشجویان با تنوع ملیتی گوناگون و تجربه زیست بین المللی زمینه ساز درک متقابل فرهنگی و اجتماعی و یکی از مهمترین مولفه های تقویت صلح و دوستی در بین کشورهاست.
وی ادامه داد: حضور فرهنگ های گوناگون و تجارب بین المللی از کشورهای مختلف، فرصتی برای نوآوری های بیشتر در هر کشورست، همواره در همه کشورهای دنیا تنوع عاملی مهم در نوآوری بوده، موضوعی که نه تنها ایران بلکه همه کشورهای در حال توسعه به آن نیازمندند.
دکتر زارع اظهار داشت: از منظر ما و دانشگاه، دانشجویان بین المللی یعنی ایجاد شبکه های بین المللی، نه تنها برای دانشجویان بلکه برای استادان هر دانشگاه، که من آن را به عنوان یک ارزش و مولفه ای ارشمند می دانم.
وی تصریح کرد: مطمئنا در نظام رتبه بندی بین المللی جذب دانشجویان خارجی معیاری برای کیفیت سنجی دانشگاه های ما هم به حساب می آید، در دهه اخیر این مهم نه فقط در سند چشم انداز توسعه و برنامه پنجم و ششم توسعه به ویژه به آن پرداخته شده، از سیاست ها و برنامه های خوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز بوده است.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گیلان اضافه کرد: از رویکرد اقتصادی هم که بنگریم امروز شرکت های مهم و تاثیرگذار در رده های بین المللی عموما چند ملیتی یا حداقل بین المللی هستند که برای اداره این شرکت ها به مهارت و دانش افزایی در سطح بین المللی نیاز داریم.
وی در ادامه سخنانش با بیان این که در استان گیلان به لحاظ پژوهشی بعد از البرز بیشترین مراکز پژوهشی را در کشور داریم، خاطر نشان کرد: دانشگاه گیلان بزرگترین دانشگاه شمال کشورست و در جمع یک درصد دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد.
شایان ذکر است دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین متشکل از ۱۵۰ دانشجو از ۸ کشور دنیا، با هزینه دانشگاه مذکور طی پنج روز اقامت در استان از جاذبه های گردشگری استان گیلان بازدید کردند.