بستن
FA EN AR RU FR CHI

در ستاد هفته پژوهش استان بر ضرورت طرح های پژوهشی در راستای سند آمایش سرزمین استان گیلان تاکید شد

در ستاد هفته پژوهش استان بر ضرورت طرح های پژوهشی در راستای سند آمایش سرزمین استان گیلان تاکید شد


در ستاد هفته پژوهش استان بر ضرورت طرح های پژوهشی در راستای سند آمایش سرزمین استان گیلان تاکید شد

دکتر ارسلان زارع در نشست مشترک کارگروه آموزش، پژوهش، فن آوری و نوآوری و ستاد هفته پژوهش استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار داشت: نقش پژوهش در توسعه کشورها نقشی تعیین کننده است و قرار گرفتن طرح‌های پژوهشی در راستای سند آمایش سرزمینی به توسعه هر چه بیشتر استان گیلان کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه کشور ایران نیز به عنوان یک کشور در حال توسعه باید به امر تحقیق و پژوهش توجه بیشتری داشته باشد گفت: می بایست برای اعتلاء نقش و جایگاه این مؤلفه بسیار مهم تمام امکانات و ابزارهای مورد نیاز را فراهم و سازماندهی کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه سند چشم‌انداز و اسناد بالادستی سنوات گذشته توجه زیادی به امر پژوهش و تحقیق داشتند خاطرنشان کرد: نقش پژوهش در توسعه نقشی ملموس و بی‌بدیل است بنابراین برای پیشرفت و توسعه استان گیلان باید از تمام ظرفیت‌های این حوزه استفاده کنیم.

استاندار گیلان تنوع برنامه‌های هفته پژوهش در استان گیلان و دعوت و تجلیل  از نخبگان و چهره‌های برتر این بخش را به عنوان یک برنامه اولویت‌دار مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: دستگاه‌های مرتبط و عضو کارگروه آموزش و پژوهش برای برگزاری هر چه بهتر آئین‌های هفته پژوهش گیلان باید به موقع و خوب اطلاع‌رسانی کنند.

وی با بیان اینکه طرح های پژوهشی می بایست در راستای توسعه استان و در راستای سند آمایش سرزمین استان گیلان باشد تصریح کرد: می بایست  در راستای توسعه سبزآبی استان گیلان و راهبرد آن باشد و در این راستا پژوهشگران را راهنمایی کنیم تا در این عرصه گام موثری بردارند.

دکتر زارع با اشاره به تشکیل ستاد هفته پژوهش شهرستانی به ریاست فرمانداران اظهار داشت: اگر پایان‌نامه‌ها و تحقیقات پژوهشگران دانشگاهی در راستای مشکلات و نیازمندی‌های گیلان انجام شود توسعه و پیشرفت این استان نیز با شتاب بیشتری انجام و روند بسیار بهتری به خود می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه افزود: یکی از موضوعات ستاد اقتصاد مقاومتی پسماند و محیط زیست است که پیوسته برروی آن کار می شود نقش نمادین هفته پژوهش می تواند در ارتقای شاخص های فرهنگی و توجه مردم به حفاظت از محیط زیست و نگاه و توسعه پایدار به این موضوع گسیل بردارد و مورد توجه قرار گیرد.

دکتر رضی رئیس دانشگاه گیلان هم در این نشست ضمن اشاره به در پیش رو بودن هفته پژوهش و علت نامگذاری آن، به اهمیت و نقش پژوهش در راستای توسعه استان پرداخت.

رئیس دانشگاه گیلان با ارائه توضیحاتی درخصوص اهداف برگزاری هفته پژوهش و فناوری، اعضای شورای سیاستگذاری و دبیران ستاد بیستمین جشنواره پژوهش و فناوری استان را مطابق دستورالعمل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی نمود.
وی از تشکیل کارگروههای متشکل از موضوعات مرتبط با پژوهش‌های استان خبر داد و گفت: تاکنون 11 کارگروه توسط کمیته علمی ستاد، در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است تا مطابق ضوابط ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از پژوهشگران و فناوران و نخبگان استان به نحو شایسته‌ای تقدیر گردد.

وی ابراز امیدواری کرد همچون سالهای گذشته و با مشارکت کلیه دستگاههای اجرایی، با تجلیل از پژوهشگران و نخبگان استان، گامی مهم در جهت توسعه و ترویج پژوهش در استان برداشته شود.

آدرس کوتاه :