بستن
FA EN AR RU FR CHI

در نشستی مشترک زمینه های همکاری دانشگاه گیلان و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان بررسی شد

در نشستی مشترک زمینه های همکاری دانشگاه گیلان و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان بررسی شد


در نشستی مشترک زمینه های همکاری دانشگاه گیلان و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان بررسی شد

رئیس دانشگاه گیلان به همراه تعدادی از مدیران دانشگاه در نشستی مشترک با مدیران شرکت آب و فاضلاب استان گیلان که در محل تصفیه خانه بزرگ رشت برگزار شد ضمن بررسی زمینه های همکاری مشترک بر برای اجرای پروژه های علمی و پژوهشی تأکید کردند.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در این نشست با اشاره به سیر تحول این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه گیلان پس از 50 سال فعالیت، با توجه به دانش هایی که کسب کرده به روز شده است و توسعه ارتباط با جامعه و توسعه ارتباطات بین المللی از دستاوردهای آن است.

وی همچنین یادآور شد: دیوارهای ذهنی اگر برداشته شود دانشگاه به روز شده و مشکلات جامعه حل خواهد شد و از آنجاییکه تجربه و دانش در کنار هم موثرند، لذا دانش موجود محصول تجربه پیشینیان است.

دکتر رضی با تأکید بر اینکه تجربه باید نو باشد و تبدیل به دانش شود و مورد استفاده قرار گیرد افزود:با توجه به اینکه دانشگاه گیلان دبیرخانه ایرانی و رئیس دوره ای دانشگاه های کشورهای حاشیه دریای خزر است می توان از ظرفیت های منطقه ای و داخلی برای همکاری استفاده کرد و ما علاقمند به انتقال تجربیات شرکت آبفای گیلان در دانشگاه برای بهره مندی دانشجویان هستیم.

 

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان هم در این نشست با اشاره به اهمیت همکاری این شرکت با دانشگاه گیلان تصریح کرد: تعامل این دو حوزه در انتقال تجربه و اجرای پروژه های علمی و پژوهشی بسیار موثر و کارگشا خواهد بود.

مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح وضعیت آب استان و تأثیر تصفیه خانه در تأمین آب گیلان اظهار داشت: اصلاح فرایندها و استفاده از تجهیزات نوین برای ارتقاء سطح خدمات رسانی، عواملی است که همکاران این مجموعه به صورت شبانه روزی برای تأمین آب استان در تلاش هستند.

مهندس حسینی همچنین افزود: با توجه به مشکلات و سختی های تهیه آب شرب، آبفای گیلان به دنبال منابع تولید آب با ریسک کمتر است.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به جمعیت تحت پوشش خدمات آبرسانی شرکت تصریح کرد: 99.97درصد جمعیت شهری تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار دارند و با بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان، 75درصد جمعیت استان و همچنین 400 هزار نفر از جمعیت روستایی از آن بهره خواهند برد.

وی با بیان وضعیت طرح های آبرسانی استان اظهار داشت: در 5 طرح آبرسانی شرکت آبفای گیلان کارفرماست و 3 طرح نیز توسط شرکت آب منطقه ای گیلان اجرا خواهد شد و هدف از اجرای این طرح ها ، تأمین آب مورد نیاز در بلندمدت و افزایش کیفیت آب می باشد.

مهندس حسینی با تأکید بر اینکه بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در ابتدای تابستان سال آینده خواهد بود تصریح کرد: بازدید دانشجویان از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان می تواند برای بهره مندی علمی دانشجویان در تهیه پایان نامه ها موثر واقع گردد.

گفتنی است در پایان اعضای نشست از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان بازدید کردند و از نزدیک شاهد صعوبت روند پروسه تصفیه آب بودند.

آدرس کوتاه :