بستن
FA EN AR RU FR CHI

دومین نشست شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری گیلان برگزار شد

دومین نشست شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری گیلان برگزار شد


دومین نشست شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری گیلان برگزار شد

دومین نشست شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان گیلان همزمان با جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان با حضور استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری برگزار شد.

دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در این نشست گفت: نقش پژوهش در توسعه کشورها نقشی تعیین کننده است و کشور ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه باید به امر تحقیق و پژوهش توجه بیشتری داشته باشد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش پژوهش در توسعه و پیشرفت استان گیلان اظهار داشت: پژوهش‌های استان باید در راستای چارچوب نیازهای استان و رفع احتیاجات آحاد جامعه در استان انجام شود.

وی با اشاره به درپیش بودن جشنواره پژوهش و فناوری سال جاری افزود:در حال حاضر باتوجه به منابع محدود، باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای تجلیل از نخبگان و چهره‌های برتر حوزه پژوهش استفاده کنیم و دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هر چه بهتر آئین‌ هفته پژوهش باید به موقع و خوب اطلاع‌رسانی کنند.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم در این نشست با اشاره به اینکه عامل اصلی تولید دانش، پژوهش است خاطرنشان کرد:رونق آموزش که متولی ترویج علم در جامعه است بازتاب پژوهش و اهمیت و تأثیر آن است به طوریکه اگر از دستاوردهای پژوهش در دستگاه‌های اجرایی استفاده شود منجر به بهره‌وری سازمانها و جامعه می‌شود.

رئیس دانشگاه گیلان با تأکید بر نقش پژوهش در حوزه جامعه خاطر نشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی که یکی از ویژگی‌های آن اقتصاد دانش‌بنیان است به پژوهش وابسته است به ویژه پژوهش‌های مسئله محور که نقش پررنگی در این زمینه دارند.

وی با توجه به اهمیت پژوهش و اثبات آن بر تأثیر رشد کمی و کیفی اقتصادی جامعه، افزایش بهره وری در جامعه را بازتاب تأثیر پژوهش دانست.

 

آدرس کوتاه :