بستن
FA EN AR RU FR

رئیس دانشگاه گیلان در بازدید از صنایع دریایی شهید تمجیدی: توسعه دریا محور یکی از مدل های مهم توسعه است

رئیس دانشگاه گیلان در بازدید از صنایع دریایی شهید تمجیدی: توسعه دریا محور یکی از مدل های مهم توسعه است

صنایع دریایی شهید تمجیدی بندر انزلی صبح امروز میزبان جمعی از مسئولین دانشگاه گیلان بود.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت دریا و نعمت وجود دریای خزر برای استان های شمالی گفت: توسعه دریامحور یکی از مدل های توسعه است که باید از این ظرفیت در راستای توسعه استان استفاده کرد.

دکتر رضی با بیان اینکه صنایع دریایی جزء صنایع مادر و با اهمیت است یادآور شد که بسیاری از رشته ها درگیر این صنعت هستند.

وی ضمن تقدیر از مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه صنایع دریایی شهید تمجیدی و با اشاره به ظرفیت ها و تخصص های موجود در دانشگاه گفت: دانشگاه گیلان آماده همکاری و حمایت و پشتیبانی فکری از این مجموعه است.

رئیس دانشگاه گیلان در ادامه گسترش ارتباط با بیرون از دانشگاه و جامعه را یکی از اولویت های مهم دانشگاه دانست و دانشگاه را بازوی علمی مجموعه های صنعتی همچون شهید تمجیدی برشمرد و بر استفاده از ظرفیت های مابین دو مجموعه در راستای همکاری های علمی همچون پتانسیل های مرکز آموزش های آزاد و تخصصی دانشگاه، استفاده از ظرفیت اعضای هیأت علمی در قالب فرصت های مطالعاتی، سوق دادن پایان نامه های دانشجویان به موضوعات کاربردی صنعت و ... تاکید کرد.

دکتر رضی همچنین ضمن تاکید بر انتقال دانش در حوزه های مختلف از جمله صنعت، از آمادگی دانشگاه در راستای راه اندازی رشته های دریایی با فراهم کردن مقدمات لازم  خبر داد.

ناخدا امیری اندی مدیر صنایع دفاعی شهید تمجیدی هم در این نشست گفت: مجتمع کشتی سازی شهید تمجیدی از سال ۱۳۷۵ و با دستور مقام معظم رهبری در بندر انزلی به منظور طراحی و ساخت کشتی و شناورهای دریایی نظامی و تجاری شروع به فعالیت کرده که فعالیت های ارزشمندی در حوزه ساخت شناورهای دریایی داشته است. طراحی و ساخت ناوشکن جماران دو و ناوچه کلاس پیکان  از مهمترین افتخارات این مجموعه است.

 

 

آدرس کوتاه :