بستن
FA EN AR RU FR CHI

مراسم افطاری دانشجویان بین الملل دانشگاه برگزار شد

مراسم افطاری دانشجویان بین الملل دانشگاه برگزار شد


مراسم افطاری دانشجویان بین الملل دانشگاه برگزار شد

همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، سرپرستی دانشجویان بین الملل دانشگاه گیلان با همکاری نهاد رهبری در دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشگاه برای اولین بار و به منظور ایجاد وفاق و همدلی بیشتر و اشاعه فرهنگ غنی ایران اسلامی در بین دانشجویان بین الملل مراسم فرهنگی همراه با افطاری با عنوان ماه رمضان، ضیافت خالق بی مرز در مسجد باقرالعلوم(ع) دانشگاه برگزار نمود.

در این مراسم که با استقبال دانشجویان مواجه بود. حجت الاسلام دکتر هادی بصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با اشاره به وحدت مسلمانان در سراسر جهان گفت: همه مسلمانان با وجود دیدگاهها و سلیقه های متفاوت باید در برابر دشمنان مشترک اسلام هماهنگ و منسجم عمل کنند. وحدت به معنای کنار گذاشتن مذاهب و آرای آن نیست بلکه هدف واحد در سایه پرستش خدای باری تعالی شکل میگیرد و این از بارزترین موارد تأکید قرآن بر وحدت است.

دکتر بصیری ایجاد اتحاد و اخوت میان ملت ها و آحاد مسلمانان در سراسر جهان را از اهداف و آرمان های اصیل اسلام دانست و افزود: شکل گیری امت واحده اسلامی باید در جهت اعتلا، عزت، عظمت و اقتدار جهان اسلام  بر محور اصول دین و مشترکات اعتقادی باشد و شما دانشجویان به عنوان نمایندگان علمی از کشورهای مختلف می توانید در کنار تحصیل، رسالت این وحدت و همدلی را شکوفا نمایید و به استوارسازی ارزش های اخلاقی و انسانی و گسترش عدالت و معنویت اسلام در سراسر جهان کمک شایانی داشته باشید. باشد که امت مسلمان در این شرایط خاص جهانی و منطقه ای اتحاد و وحدت خویش را بیش از پیش تقویت نمایند.

دکترعلی بانی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه گیلان نیز در ادامه با ابراز خرسندی از بودن در جمع صمیمی دانشجویان بین الملل و آرزوی قبولی عبادات در ماه رمضان به سیاستهای دانشگاه گیلان در جهت توسعه علمی دانشجویان بین الملل و جذب از کشورهای مختلف اشاره و افزود: دانشگاه گیلان در تلاش است تا در کنار پذیرش دانشجویان از کشورهای مختلف به توسعه فرهنگ های مشترک و اشاعه بیشتر فرهنگی ایران اسلامی در کنار آموزش های علمی  دانشگاهی پرداخته و این هدف برای دانشگاه به ویژه برای کشورهای خاورمیانه و همسایگان ایران در اولویت قرار دارد.

مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه گیلان در ادامه از برگزاری نشست های فرهنگی، دینی و آیینی بیشتر با مشارکت و همفکری دانشجویان بین الملل در آینده خبر داد و ابراز امیدواری نمود که دانشگاه گیلان با وجود ظرفیت های بسیار خوب در بخش دانشجویان بین الملل بتواند پیشرو فعالیت های فرهنگی در کنار مباحث علمی باشد.

شایان ذکر است اجرای کلیه برنامه های فرهنگی ضیافت خالق بی مزر توسط دانشجویان بین الملل دانشگاه گیلان صورت گرفت و شعر خوانی حاج عبدالشکور دهزاد شاعر بزرگ ایالت هرات افغانستان در این مراسم در وصف ذات حق تعالی حال و هوای خاصی به مجلس ضیافت بخشید.

آدرس کوتاه :