بستن
FA EN AR RU FR CHI

نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برگزار شد

نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برگزار شد


نشست مشترک مدیران دانشگاه گیلان و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برگزار شد

در این نشست دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر 5 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در بیش از 90 رشته تحصیلی در دانشگاه مشغول به تحصیل اند، گفت: هر یک از این دانشجویان و اعضای هیات های علمی به دنبال موضوعات و پروژه های تحقیقاتی اند که اجرای هر کدام از این پروژه ها، راهکاری علمی جهت رفع یکی از مشکلاتی که جامعه با آن مواجه است، ارائه می دهد. دکتر احمد رضی افزود: دانشگاه گیلان با برخورداری از نیروهای متخصص، زیرساخت های پژوهشی و ارتباطات بین المللی، آمادگی دارد تا برای حل مسائل و مشکلات چند وجهی که دستگاه های اجرایی با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، کار علمی انجام دهد.
وی در پایان پیشنهاد راه اندازی دفتر آب و فاضلاب روستایی را در دانشگاه گیلان ارائه داد و ابراز امیدواری کرد این دفتر بتواند منجر به ایجاد ارتباط بیشتر و حمایت از پایان نامه های دانشجویی شود.
در این نشست مهندس محب علی رنج ور، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با تاکید بر اینکه برای رفع معضلات و مشکلاتی که در حوزه تصفیه فاضلاب و تامین کمیّت و کیفیت آب شرب روستایی گیلان وجود دارد باید از پشتوانه علمی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه گیلان استفاده کرد، اظهار داشت: دانشگاه گیلان با بهره مندی از ظرفیت اساتید و اعضای هیات علمی قوی و همچنین اجرای طرح های پژوهشی در خصوص چالش هایی که صنعت آب و فاضلاب استان به ویژه در روستاها با آن مواجه است، می تواند گامی موثر جهت حل علمی این چالش ها بردارد.
وی در پایان گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان آمادگی دارد تا تاسیسات، آزمایشگاه ها و تجهیزات خود را جهت اجرای طرح های پژوهشی مرتبط با حوزه آب و فاضلاب در اختیار تیم های تحقیقاتی و علمی دانشگاه گیلان قرار دهد.

آدرس کوتاه :