برگزیدگان مرحله اول آزمون متمرکز و غیر متمرکز (قطبهای 8 گانه کشوری)13و14 تیرماه در دانشگاه تربیت مدرس تهران باهم به رقابت می پردازند.
اسامی برگزیدگان مرحله اول المپیاد غیر متمرکز(مرکز قطب 2)
رشته تحصیلی | نام ونام خانوادگی |
زبان وادبیات فارسی | منیره طلیعه بخش |
زبان وادبیات فارسی | مائده ملکی کلورزی |
حقوق | امیر فامیل زوار جلالی |
شیمی | محمد کدیور |
شیمی | مهرداد فرجود |
شیمی | مهرناز زمانی |
فیزیک | سیده مهدیه موسوی |
فیزیک | پویان شربتی |
زیست شناسی | معصومه خانی گیگاسری |
زیست شناسی | شادی حلوایی |
ریاضی محض | سعیده پروایی |
ریاضی کاربردی | هانیه فرهمند |
ریاضی محض | میرکریم محمدی |
آمار | پریسا مهدی پور توانا اباتری |
آمار | نسیبه صادقی گورندانی |
مهندسی عمران | سید علی میرفرهادی |
مهندسی عمران | حامد حسینی امیر آبادی |
مهندسی عمران | روح الله عباسی شنبه بازاری |
مهندسی مکانیک | سید مسعود علی پور حسینی نیارکی |
اسامی برگزیدگان مرحله اول المپیاد متمرکز
رشته تحصیلی | نام ونام خانوادگی |
شیمی | محمد کدیور |
زبان وادبیات فارسی | سروش شعبانی |
حقوق | سیدحبیب شفیعی |
زیست شناسی | حسین بیات ورجقی |
الهیات ومعارف | سید محمد حسینی |
شایان ذکر است آزمون های المپیاد های غیر متمرکز به منظور انتخاب دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور برای شرکت در مرحله نهایی المپیاد دانشجویی کشور از میان 8 قطب دانشگاهی به شرح زیر برگزار می شوند.
قطب های دانشگاهی:
قطب 1- دانشگاه های استان تهران به مرکزیت یکی از دانشگاه های تهران
قطب 2- دانشگاه های استان های مازندران، گلستان، گیلان، قزوین به مرکزیت دانشگاه مازندران
قطب3- دانشگاه های استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان به مرکزیت دانشگاه فردوسی مشهد
قطب4- دانشگاه های استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، به مرکزیت دانشگاه تبریز
قطب 5- دانشگاه های استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری، لرستان، ایلام، قم، مرکزی و خوزستان به مرکزیت دانشگاه اصفهان
قطب 6- دانشگاه های استان های فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد و یزد به مرکزیت دانشگاه شیراز
قطب 7- دانشگاه های استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به مرکزیت دانشگاه شهید باهنر کرمان
قطب 8- دانشگاه های استان های همدان، کردستان، کرمانشاه به مرکزیت دانشگاه بوعلی سینای همدان
رشته های آزمون: ر شته های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، حقوق، علوم تربیتی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات و تکنولوژی بذر ) و طراحی صنعتی