دانشجویان افتخار آفرین دانشگاه گیلان در نهمين المپياد ورزشی دانشجويان سراسر کشور موفق به کسب مقام پنجم این مسابقات شدند .
پسران دانشجوی ورزشکار دانشگاه گیلان پس از ده روز رقابت شدید در نهمین المپیاد ورزشی دانشجویان در دانشگاه یزد موفق به کسب چهار مدال طلا، چهار مدال نقره و هفت مدال برنز در رشته های مختلف ورزشی شدند.
مدالهای کسب شده در 6 رشته ورزشی به شرح زیر می باشد .
1-کاراته (سه مدال طلا- یک مدال نقره- دو مدال برنز)
2-تنیس روی میز (مدال طلای انفرادی- مدال برنز تیمی- مدال برنز دوبل)
3-کشتی (1 مدال برنز) <سه ورزشکار اعزام شده اند>
4-شنا (1 مدال نقره) <چهار ورزشکار اعزام شده اند>
5-فوتبال (مدال نقره- نائب قهرمان کشور)
6-دو و میدانی (یک مدال نقره و یک مدال برنز)
تیم دو و میدانی
مقام دوم100×4 متر مقام چهارم 200 متر
1-غلامحسین پایین محله 1-غلامحسین پایین محله
2-میثم رضی
2-مهدی برچی مقام پنجم دهگانه
3-دارارحمت یار 1-ابوالفضل جعفرزاده
مقام سوم پرتاب دیسک مقام ششم دهگانه
1-سراج الدین اعتمادی 1-مهدی برجی
مقام هفتم 100 متر و 200 متر مقام ششم پیاده روی
1-میثم رضی 1-یداله نوری
مقام چهارم پرش با نیزه مقام هشتم پرش سه گام
1-ابوالفضل جعفرزاده 1-مهدی برجی
تیم کاراته
مقام اول (مدال طلا)
1-احمد اخوان (وزن 75 کیلو)
مقام اول (مدال طلا)
1-رسول همرنگ (وزن 80 کیلو)
مقام اول طلا
1-حامد زیکساری (وزن آزاد)
مقام سوم (مدال برنز)
1-محمدحسین فیکوهی (وزن 60 کیلو)
مقام سوم (مدال برنز)
1-سعید فتحی نژاد (وزن 70 کیلو)
مقام دوم (مدال نقره)
1-مهرزاد خیراندیش (وزن 80 کیلو)
تیم جودو
مقام پنجم
1-امین فرزانه حصاری
مقام پنجم
1- زند
تیم شنا
مقام دوم 200 متر قورباغه (مدال نقره)
1-آرش سعادت نیا
مقام چهام 100×4متر مختلط تیمی
1-اسماعیلی امیراعلمی- آرش سعادت نیا- مسعود باقری- عادل محمدی
مقام چهارم مختلط تیمی
1-مسعود باقری- آرش سعادت نیا- عادل محمدی- اسماعیل میراعلمی
مقام پنجم 100 متر قورباغه
1-آرش سعادت نیا
تیم کشتی
مقام سوم (مدال برنز)
1-جواد قائمی (وزن 74 کیلو)
مقام پنجم
1-نوید لطفی (وزن 84 کیلو)
تیم تنیس روی میز
مقام اول انفرادی (مدال طلا)
1-محمد باقر مقصودی
مقام سوم تیمی
1-محمدباقر مقصودی
2-پوریا رحیمی
3-بهرنگ یوسف عصر
4-مهدی حسینی
مقام سوم دوبل (مدال برنز)
1-محمد باقر مقصودی
2-بهرنگ یوسف عصر
تیم فوتبال
1-میلاد ابراهیم نژاد 2-مهدی صلاحی 3-مرتضی باقری 4- عماد شکوهی 5-شمس اله رضایی 6-شهرام میرزا علی 7-علی شمسی 8-سعادت عباسی 9-صمد لطفی نیا 10-محمد ذاکری 11-سهیل سلخی 12-رامین محمدی 13-مصطفی حق شناس 14-سعید کبیری 15-امیرحسین قربانی 16-رضا قانعی 17-یاسر غلامی 18- علی مصطفی لو
مربی : علی براری
سرپرست: علی یزدانی